יום שלישי, 17 בדצמבר 2019

מהו תחום משאבי האנוש?בעולם העסקי המודרני המשתנה, בו השוק חופשי ואדם יכול להחליף מקומות העסקה ואפילו משלח יד באופן תדיר, תחום משאבי האנוש הפך חשוב יותר מפעם.
העובדים בכל ארגון נחשבים הון אנושי, אשר ניתן למקסם את היעילות שלו ותרומתו לחברה, לעודד את המחוייבות ארוכת הטווח שלו ולהניע יצירתיות אשר תתרום להתפתחות העסק ורווחיותו.

מה כלול בתחום משאבי האנוש?

תחום משאבי האנוש כולל בתוכו גיוס, זיהוי פוטנציאל, מקסומו ושימורו. בתחום הגיוס, על מנהלי משאבי האנוש אם העובד הפוטנציאלי מתאים, מעבר לרמת ההשכלה והניסיון שלו, לארגון אליו הוא מנסה להצטרף, כך שהצרכים ומבנה האישיות יתאימו למבנה ההירארכי ולמערכתיות של הארגון באופן שיעודד את העובד להיות נאמן, פרודוקטיבי, להתחייב למקום לטווח ארוך ולעשות את המיטב. בתחום שימור העובדים, על מנהלי משאבי אנוש לזהות מצבים הדורשים שינויים ארגוניים אנושיים והירארכיים. משאבי אנוש דואגים לרווחת העובד, להמשך הנעתו ולשמירה על המוטיבציה.

מדוע חשוב להבין הנעה נכונה של עובדים?

הנעת עובדים הוא תחום מתפתח אשר קושר את התנהלות העובדים, מידת המחוייבות והיעילות שלהם וטיב הביצועים שלהם לאופן בו הם מרגישים כלפי ובתוך הארגון. עובדים אשר הארגון דואג לרווחה שלהם באופן קבוע לתפיסתם, מייצרים באופן עצמאי תחושת המשכיות ומחוייבות פנימית למקום העבודה. באופן זהה, עובדים אשר מזהים כוח אינהרנטי של הארגון השומר על הנעה מיטבית ואנרטיבית של העובדים, מייצרים בעצמם הנעה פנימית אשר עונה על הצרכים של הארגון. התייחסות לאופן ההנעה של עובד היא, אם כן, אחד המפתחות המרכזיים ביצירת רווחים ומיקסום הפוטנציאל של הארגון.

מהם תחומי האחריות של מנהל משאבי אנוש?

מנהל משאבי האנוש אחראי על גיוס העובדים הטובים ביותר והמתאימים ביותר לארגון. מנהל משאבי האנוש שומר על תקשורת טובה בתוך הארגון, בין אם ישירות מול העובדים, דהיינו, יצירת דיאלוג ודלת פתוחה, ובין העובדים לבין עצמם והמנהלים שלהם. מנהל משאבי האנוש אחראי על רווחת העובדים, כולל ניהול המשכורות, החופשות, ולגלות בקיאות בדיני עבודה במידת הצורך כך שהוא יכול לספק מענה כולל גם בתחומים שבין העובדים למערכת וגם של דרישות המערכת מול העובדים. מנהל משאבי אנוש הוא חלק מההתפתחות ההירארכית בכל חברה, כמו גם הגורם המאזן את צרכי המערכת מול צרכי העובדים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה