יום שבת, 12 בספטמבר 2020

בקרת שכר - חופשה ללא תשלום

 


המושג חופשה ללא תשלום הפך בימים אלה לשגור בפי רבים. המשבר הבריאותי והכלכלי החמור הפוקד את העולם כולו ואת ארצנו, מחייב היערכות של המעסיקים והתמודדות נכונה על מנת לצלוח את המשבר בצורה טובה.

המושג חל"ת מעורר שאלות שונות גם בימי שגרה, אולם משבר הקורונה הפך מושג זה למוכר לכולנו. על מנת לעשות סדר בדברים, לפניכם כל מה שחשוב לדעת על חופשה ללא תשלום.

חל"ת בהסכמה וחל"ת חד צדדי

כאשר מדובר בחופשה ללא תשלום בהסכמה הרי שניתן להגיע להבנות ביו המעסיק לעובד עוד טרם היציאה לחל"ת.

הגעה להסכמות אלה מחייבת הן את המעסיק והן את העובד. כאשר מדובר בהוצאה באופן חד צדדי לחל"ת, ללא הסכמה על התנאים מראש, הרי שהמעסיק מחויב לקיים את הסכם העבודה כפי שהתקיים טרם היציאה לחל"ת. המעסיק מחויב להשיב את העובד לעבודה באותם התנאים טרם יציאתו לחל"ת.

שינויים בתנאי העסקה

מעסיק שנאלץ לערוך שינויים בתנאי ההעסקה של עובד, עקב המשבר, חייב לקבל את הסכמתו המפורשת של העובד להחלת השינויים.

כל שינוי הגורע או פוגע בתנאי ההעסקה ובזכויות העובד ייחשב כהרעת תנאים. על המעסיק לזמן את העובד לשיחה או לעדכנו בכתב לגבי השינויים בתנאי העסקתו ולציין את פרטי השינוי והנימוקים.

ללא הצגת הכוונה לביצוע שינויים, טרם החלתם בפועל, המעסיק יהיה חשוף לתביעה בגין הפרת הסכם.

פיטורים בתקופת החל"ת

מעסיק שאין באפשרותו להחזיר את העובד לעבודה, רשאי לסיים את ההתקשרות גם בתקופת החופשה ללא תשלום ולא רק בסיומה. חשוב כי סיום ההעסקה יתבצע בהתאם לכללים ולמגבלות הקבועים בחוק.

צמצום חשיפות משפטיות בעזרת מומחים

חברת בקרת שכר הינה חברה מובילה וותיקה המתמחה בביצוע בקרה חיצונית מקצועית על ההתנהלות הארגונית והפיננסית של חברות ועסקים וזאת במטרה לשפרה.

צוות החברה כולל מומחים במגוון תחומים בהם: עורכי דין מומחים בדיני עבודה, רואי חשבון בכירים, חשבי ובודקי שכר, יועצי מס ועוד. החברה מסייעת בצמצום חשיפות משפטיות וביציאה ממשברים בדרך להצלחה ושגשוג כלכליים ומקצועיים.

צרו קשר ואנו נשמח לעמוד לשירותכם ולשתף פעולה!

תגיות תוכן

אכיפה (4) בודק שכר (4) בודק שכר מוסמך (10) ביטוח לאומי (8) ביטול הודעה מוקדמת (3) בני נוער (3) דיני עבודה (54) דמי הבראה (7) דמי מחלה (3) הודעה מוקדמת (7) החזר הוצאות נסיעה (3) הלנת שכר עבודה (17) הפרשות לפיצויי פיטורים (10) הפרת זכויות עובדים (18) זכויות האשה (3) זכויות סוציאליות (7) זכויות עובד (44) זכויות עובדים (4) חופשה שנתית (7) חופשת חג (3) חופשת לידה (3) חוק הגנת השכר (3) חל"ת (6) חקיקה (10) יחסי עובד מעביד (4) ניהול שכר (23) עדכוני חקיקה (3) עיצומים כספיים (4) פיטורים (34) פיצויים (15) פיצויי פיטורים (4) פנסיה (4) פסקי דין (19) קופת גמל (3) קורונה (40) שימוע (11) שיעור פיצויי הפיטורים (5) שכר (36) שכר מינימום (7) שעות נוספות (10) שעות עבודה (7) תגמול עובדים (7) תלוש משכורת (13) תלוש שכר (20) תנאי עבודה (21)

 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה